Poczekalnia fryzjerska w prestiżowym salonie
Poczekalnia fryzjerska wizytówką salonu
Zanim Twoja klientka usiądzie wygodnie na fotelu fryzjerskim, nierzadko musi poczekać kilka minut lub dłużej, aż będziesz mogła poświęcić jej czas. Być może przyszła za wcześnie, ale też mogły zdarzyć się opóźnienia. To czas, który powinna spędzić w komfortowych warunkach, w miejscu, które pozwoli jej się zrelaksować. Nie może być to przypadkowe krzesło, które niekoniecznie jest wygodne, a poza tym znajduje się przy samym wejściu do Twojego salonu. W każdym zakładzie fryzjerskim, nawet jeżeli jest on miejscem kameralnym, o nie za dużej powierzchni, powinna znaleźć się poczekalnia fryzjerska.
Salon traktowany jest przez klientki już nie tylko w kontekście miejsca, w którym zmianie i regeneracji poddawane są ich włosy. Wizyta u fryzjera jest dla nich często jedyną z niewielu okazji w ciągu dnia do relaksu i odpoczynku. To czas, kiedy cała uwaga skoncentrowana jest tylko na nich i tak powinno być już od samego powitania. Jak powinna być zaaranżowana poczekalnia fryzjerka? Czego nie może w niej zabraknąć? Jak wkomponować ją w wystrój wnętrza salonu?
Przytulny, ale elegancki kącik wypoczynkowy
Potraktuj swoją poczekalnię fryzjerską w ten sam sposób, jak salon w swoim mieszkaniu. Jej centralnym elementem niech będzie kanapa lub fotele, koniecznie wygodne, z odpowiednio wyprofilowanym oparciem. Doskonale sprawdzają się miękkie obicia, które nie tylko zapewniają komfort siedzenia, ale też są przyjemne w dotyku. Poczekalnia fryzjerska jest strefą w salonie, która powinna wyróżniać się elegancją. Jeżeli wystrój wnętrza Twojego salonu nawiązuje do stylu glamour i dostrzec w nim można inspiracje minioną epoką, to wybierz stylowe fotele i kanapę Chesterfield. Dobrym przykładem są meble Duke Panda. Eleganckie pikowania, zaokrąglone podłokietniki i rzeźbione nóżki pięknie kontrastują się z jasną kolorystyką mebli. Nowoczesne aranżacje z kolei wyróżniają się minimalizmem i prostotą. Poczekalnia fryzjerska w takim wnętrzu niech będzie miejscem, w którym dominuje biel z dodatkiem ciepłego drewna, co doskonale łączy kanapa SPA&WELLNESS.
W poczekalni nie może również zabraknąć niskiego stolika z dekoracyjnymi świecami lub świeżymi kwiatami. Czas oczekiwania na swój zabieg pielęgnacyjny klientka może wykorzystać np. na przyjemny kwadrans z filiżanką kawy lub też na poszukiwanie inspiracji w magazynach z fryzurami.
Poczekalnia fryzjerska z recepcją
Czy zastanawiałaś się, jak Twój sposób powitania wpływa na pierwsze wrażenie Twoich klientek? Poczekalnia fryzjerska pełni funkcję nie tylko wypoczynkową, ale również reprezentacyjną. Obok miękkich foteli, sofy i stolika powinna znaleźć się też recepcja w postaci praktycznego mebla z kilkoma półeczkami i blatem. Dyskretne szufladki posłużą Ci do przechowywania dokumentów i notatników, od teraz będą miały one swoje właściwe miejsce. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zapanować nad porządkiem w salonie.
Każdy mebel w poczekalni musi komponować się z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza. Recepcja Glamrock z efektownymi pikowania pasuje idealnie do stylizacji glamour i eleganckich, stylowych pomieszczeń. Uniwersalnym rozwiązaniem są meble drewniane o prostej konstrukcji, które uzupełniają szklane wykończenie i efektowne podświetlenie, jak np. recepcja Ginza. Masz ograniczone możliwości aranżacji przestrzeni? Zdecyduj się na meble o niewielkich rozmiarach, na które na pewno znajdzie się miejsce nawet w najmniejszym salonie. 55 cm szerokości poczekalni OPIUM, która zachwyca prostą konstrukcją i mocno nowoczesnym designem, z pewnością nie pozbawi Twojego salonu przestronności i otwartości przestrzeni.
Poczekalnia fryzjerska nie musi być osobnym pomieszczeniem w Twoim salonie. Chcesz podkreślić mocniej jej charakter i wyraźnie zaznaczyć, że jest to miejsce wyjątkowe? Pomaluj fragment ściany na kontrastujący się z kolorystyką wnętrza kolor i wyznacz granicę z wykorzystaniem parawanu. Stwórz kącik dla swoich klientek, w którym będą mogły poczuć klimat miejsca inspirowanego kobiecym pięknem.
Dodaj komentarz