Olejki do włosów, czyli naturalna pielęgnacja

Olejki do włosów. Naturalna pielęgnacja

Olejki do włosów, czyli naturalna pielęgnacja

Natura jest bardzo przyjazna naszym włosom i należy z tego korzystać, tym bardziej że w kosmetologii wykorzystuje się aż 100 różnych naturalnych olejów roślinnych. Niektóre z nich, jak np. olej słonecznikowy czy ryżowy są nam dobrze znane, stosujemy je do celów spożywczych. Olejowanie od wieków jest obecne w codziennej pielęgnacji Azjatek, a to właśnie one mogą pochwalić się najpiękniejszymi, najbardziej lśniącymi i gładkimi włosami. Olejki do włosów skutecznie poprawiają kondycję włosa, zapobiegają wysuszaniu, a także nadają naturalnego blasku. Spośród bogatej palety olejów z pewnością znajdziesz te, które najlepiej odpowiadają potrzebom Twoich włosów.

Olejki do włosów blond

Naturalnym blondynkom możemy pozazdrościć delikatnej, słowiańskiej urody. Niestety ich włosy są słabsze i często cieńsze, co wynika z niewielkiej ilości melaniny. Jeżeli jesteś posiadaczkom jasnej czupryny, wybieraj olejki do włosów, które dobrze się wchłaniają i dodatkowo nie obciążają Twoich włosów. Bardzo dobrze sprawdzą się olej jojoba i olej z orzechów makadamia.

Olejowanie włosów farbowanych i rozjaśnianych

Koloryzacja jest silną ingerencją w strukturę włosa, szczególnie wykonana w warunkach domowych oddziałuje na nią destrukcyjnie. Twoje włosy potrzebują regeneracji, odżywienia i wzmocnienia. Konieczna jest też ich ochrona w trakcie zabiegów. Stosuj olejki do włosów ze słodkich migdałów, bawełny, olej arganowy i słonecznikowy.

Suche włosy z deficytem wody

Olej to tłuszcz, a w przypadku roślinnego to naturalny emolient, który zatroszczy się o odpowiedni poziom nawilżenia Twoich włosów. W pielęgnacji suchych włosów stosować można praktycznie wszystkie olejki. Szczególnie dobrze zabezpieczą je przed utratą wody olej z awokado, pestek słonecznika i olej makadamia.

Nadmierne wypadanie włosów

Włosy wypadają każdemu, ale na pewno nie powinny w dużych ilościach pozostawać na szczotce i pod prysznicem. Jeżeli dostrzegasz, że tracisz ich za dużo, to oznacza, że ich cebulki są mocno osłabione. Olejki do włosów przeznaczone dla Ciebie to przede wszystkim olej z czarnuszki i olej rycynowy.

Włosy zniszczone o szczególnych potrzebach

Pozbawione blasku, szorstkie w dotyku i oporne na stylizację… włosy osłabiamy częstymi zabiegami z wykorzystaniem wysokiej temperatury, koloryzacją, ale też niewłaściwą pielęgnacją. Efekt potęguje stres, zanieczyszczone powietrze, promieniowanie słoneczne i dieta uboga w składniki odżywcze i witaminy. Takie włosy wymagają szczególnej troski, a także kompleksowej regeneracji. Potrzebują nawilżenia, wzmocnienia i wygładzenia. Są włosami wysokoporowatymi, którym możesz pomóc, stosując olej wiesiołkowy, z pestek winogron i bawełny.

Olejki do włosów ze skłonnością do łupieżu

Biały pyłek na włosach? Szczególnie na ciemnym kolorze nie prezentuje się najlepiej i trudno jest go ukryć przed światem. Źródła problemu szukaj w skórze głowy, w której procesy nie zachodzą prawidłowo. Olejki do włosów stosuj jako zamiennik tradycyjnego szamponu lub szukaj ich w odżywkach i maskach. W walce z łupieżem pomoże Ci olej łopianowy, cedrowy i rozmarynowy.

Napuszona czupryna

Jeżeli Twoje włosy się puszą, to sygnał, że masz włosy nisko- lub średnioporowate. Musisz je nawilżyć i wygładzić, ujarzmić niesforne kosmyki, zmiękczając je zarówno po umyciu, jak też w ciągu dnia. Pomoże Ci w tym naturalny olejek lniany i jojoba. Aby szybko nadać im gładkości, stosuj mgiełki do włosów z dodatkiem wspomnianych olejów.
Olejek możesz nakładać zarówno na suche, jak też mokre włosy. Ponadto znajdziesz je w szamponach, odżywkach, maskach i mgiełkach. Natura to Twój AS w rękawie.

Przeczytaj na blogu wpis o olejowaniu włosów

Udostępnij ten post

Comment (1)

  • Sonia Reply

    Ja mam problemy z wpadającymi włosami i szukałam informacji jak sobie poradzić z tym problemem i wiele osób polecało właśnie olejki z czarnuszki lub rycynowy – zastosowałam i śmiało mogę polecić, bo mi pomogły.

    4 września 2020 at 13:13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *